Dodano: 2018-10-17 13:57:46 Kategoria: Aktualności

"Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" w bibliotece

W ramach akcji "Mirabelka kiełkująca historia w 100licy" Gminna Biblioteka Publiczna w Pacanowie przygotowała inspirujące warsztaty dla uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Pacanowie.

Warsztaty przygotowane zostały na podstawie książki Cezarego Harasimowicza pt.: „Mirabelka”
Mirabelka to historia drzewa, które rosło na warszawskich Nalewkach w czasie wojny. Drzewo przetrwało wojnę i getto, ale niestety nie przetrwało współczesnych czasów.

Historia natchnęła do rozmowy z uczniami na temat historii oraz 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci stworzyły w bibliotece własne drzewo mirabelki. Odbite ręce imitowały liście – był to element ukazujący jak ważna jest współpraca przy tworzeniu. Kolejnym punktem naszych warsztatów była gra biblioteczna. Uczniowie rozwiązywali zagadki, które pomagały im odnaleźć poukrywane w bibliotece puzzle. Gdy już każdy odnalazł elementy układanki, wspólnie stworzyliśmy z nich barwną okładkę książki.

Przeczytane pod nasza mirabelką fragmenty zachwyciły najmłodszych czytelników, bowiem mirabelka posiadała zdolność rozmawiania z dziećmi oraz odczuwania. Dzieci chętnie zadawały pytania i zachęcone lekturą wypożyczyły książki do domu.

0060_Mirabelka1.jpg

0060_Mirabelka2.jpg