Aktualności

Dodano: 2018-06-11 14:24:39 Kategoria: Aktualności

Książki wieczorową porą smakują najlepiej!

Przekonali się o tym uczestnicy drugiej już Nocy Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacanowie.


W tym roku ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Ma ona na celu w niekonwencjonalny sposób. Po powitaniu uczestnicy przeczytali głośno wiersz J. Heller pt.: „Strachy”, który uświadomił im, ze strach ma tylko wielkie oczy. Najodważniejsi zdecydowali się zarapować utwór co wywołało sporo śmiechu wśród dzieci.

Następnie rozpoczęła się gra biblioteczna pod nazwą „ Nie taka biblioteka straszna…”. Uczestnicy musieli kolejno wykonywać zadania, aby rozwikłać zagadkę biblioteki i odnaleźć kufer pełen skarbów. Aby tego dokonać wszyscy detektywi musieli współpracować w poszukiwaniach. Zadanie to okazało się atrakcyjnym i pobudzającym wyobraźnię przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych.

Zachwyt wzbudził kolorowy „wizaż”, bowiem okazało się, że wymalowane dziecięce buzie świeca w ciemności. Dzieci ochoczo biegały w najmroczniejsze zakamarki biblioteki, by to sprawdzić.

„Pokaż swoja druga twarz” to kolejna atrakcja Nocy bibliotek, podczas której dzieci wykonały maski-czaszki, które ozdobiły według własnego pomysłu.

„Przez cały rok nie mieliśmy tylu atrakcji co dzisiejszego wieczoru” – oto słowa jednej z zachwyconych uczestniczek.  Wspaniała zabawa tak pochłonęła dzieci, że zapomniały o obiecanym „małym co nie co”.
Przyszedł więc czas na kolejne atrakcje: pizza, soki i projekcja kinowego hitu „Tarapaty”, który opowiada o dwójce młodych przyjaciół, którzy podobnie jak nasi biblioteczni detektywi musieli odkryć tajemnicę.

Jak widać w bibliotece można się fantastycznie bawić.                     

Noc w bibliotece uważamy za udaną - ten rewelacyjny wieczór zaskoczył wszystkich (nawet same organizatorki).

0083_Noc01.jpg

0083_Noc02.jpg

0083_Noc03.jpg

0083_Noc04.jpg

0083_Noc05.jpg

0083_Noc06.jpg

0083_Noc07.jpg

0083_Noc08.jpg

0083_Noc09.jpg

0083_Noc10.jpg


/GBP/