Dodano: 2018-01-24 11:33:52 Kategoria: Aktualności

Motocross w bibliotece

W piątek 12 stycznia 2018 roku w ramach cyklu kreatywnych warsztatów „Wszystko w naszych rękach” naszą bibliotekę odwiedził Mistrz Południowej Polski w Motocrossie 2017 - Marcin Wesołowski.

Zawodnik ŚTM MOTO - MAX Kielce pochodzi z Buska – Zdroju. Swoją przygodę z motorem zaczął już w dzieciństwie, miłością do jednośladów zaraził go tata.

Marcin opowiedział o przygotowaniach do zawodów, zaprezentował sprzęt oraz liczne puchary i dyplomy. Podczas spotkania mogliśmy bliżej zapoznać się ze specyfiką motocrossu, obejrzeć prezentacje oraz nagrania z zawodów. Duże wrażenie robią skoki wykonywane przez Marcina mające nawet 60 metrów długości.

0042_Moto1.jpg

Oprócz zamiłowania do motocrossu Marcin bierze także udział w zawodach Cross Country, driftach oraz zawodach terenowych. W 2015 roku zdobył V-ce mistrzostwo w Pucharze Polski Południowej w Cross Country w klasie Senior. Motor jest dla niego nie tylko pasją, ale także sposobem na życie, gdyż, na co dzień zajmuje się naprawą motocykli. Marcinowi życzymy jeszcze wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do kolejnych tytułów.
Powodzenia !

0042_Moto2.jpg