Aktualności

Dodano: 2017-12-11 14:05:11 Kategoria: Aktualności

70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie

W piątkowy wieczór 8-ego grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Pacanowie świętowała swój jubileusz 70-lecia działalności.


 

Kameralna uroczystość na długo zostanie w pamięci organizatorów i gości.

Wieczór rozpoczęła dyrektor Anna Szcześniak. Przybliżyła krótko historię biblioteki, która od 1947 roku każdego roku rozwija się coraz bardziej.
Następnie podziękowano poprzednim dyrektorom biblioteki - pani Genowefie Marcinek, która przez 32 lata z zamiłowaniem prowadziła bibliotekę oraz pani Zofii Juda, która kierowała biblioteką i rozwijała ją przez 23 lata.
Doceniono wsparcie Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i na ręce pani Wicedyrektor Jadwigi Zielińskiej i Małgorzaty Winkler z Działu Metodyki, Szkoleń i Analiz złożono podziękowania i kwiaty.
Następnie podziękowano też Wójtowi Gminy Pacanów oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Janowi Nowickiemu, którzy wspierają bibliotekę i wszelkie działania przez bibliotekę podejmowane.

Jednak duszą biblioteki i motywacją do działania są czytelnicy. Grono czytelników biblioteki w Pacanowie stale się powiększa, a oni sami uczestniczą aktywnie w życiu kulturalnym biblioteki.
Nagrodzono najlepszą dziesiątkę czytelników biblioteki. Są to: Stanisława Sowińska, Kamila Ramiączek, Barbara Cygan, Emilia Kotlarz, Joanna Tomaszewska - Wleciał, Magdalena Żak, Gabriela Czechowska, Dorota Adamczyk, Katarzyna Dziekan i Jadwiga Dziekan.
Najlepsza czytelniczka przeczytała tylko w tym roku 188 książek.
Dziękujemy naszym czytelnikom i zapraszamy nowych do naszego grona!

Rozdano również nagrody laureatom konkursu "Zaczytane selfie".
I miejsce - Oliwia Wybraniec, II miejsce - Michał Mazur, III miejsce - Oliwia Kwas.
Gratulujemy młodzieży!
 
Tę serdeczną atmosferę dopełniła prezentacja multimedialna o historii i działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie, a następnie występy artystów.

Piotr Nowicki, uczeń ogniska muzycznego przy Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi wykonał trzy utwory, wprowadzając wszystkich w sentymentalną zadumę.
Następnie odbył się recital Ewy i Mariusza Maligów, którzy wykonali kilka utworów m.in. "Kasztany" Nataszy Zylskiej, czy przepiękne utwory Grażyny Łobaszewskiej "Tyle tego masz" i "Już drogę znasz".

Ogromne podziękowania dla Ewy i Mariusza Maligów oraz Piotra Nowickiego, którzy zawsze wkładają całe serca w to, co robią.
Dziękujemy też Pani Agnieszce Dudek za dekorację i aranżację sali, w której mogliśmy się spotkać.

Na koniec dziękuję wszystkim przyjaciołom biblioteki - a jak się okazuje jest ich dużo. Staramy się spełniać oczekiwania Państwa i kreować jak najlepszy wizerunek biblioteki. Staramy się przekazać swoją wiedzę, jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki i stwarzać przyjazną atmosferę wszystkich czytelnikom, i tym najmłodszym i tym nigdy się niestarzejącym...
Dziękuję Państwu, że jesteście z nami.

W tym miejscu chciałabym też złożyć najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe.
Niech te Święta przyniosą czas spędzony w rodzinnej atmosferze z dala od trosk i zmartwień, a Narodzony Jezus niech otoczy Państwa opieką w każdym dniu Nowego Roku.
Wszystkiego dobrego!

0049_Biblioteka01.jpg

0049_Biblioteka02.jpg

0049_Biblioteka03.jpg

0049_Biblioteka04.jpg

0049_Biblioteka05.jpg

0049_Biblioteka06.jpg

0049_Biblioteka07.jpg

0049_Biblioteka08.jpg

0049_Biblioteka09.jpg

0049_Biblioteka10.jpg

0049_Biblioteka11.jpg

0049_Biblioteka12.jpg

0049_Biblioteka13.jpg

0049_Biblioteka14.jpg

0049_Biblioteka15.jpg

0049_Biblioteka16.jpg


/GBP/