Dodano: 2022-09-06 13:38:19 Kategoria: Aktualności

"Akademia Starszaka - cykl działań animujących czytelnictwo dla osób 60+" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacanowie

Od czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacanowie trwają warsztaty prowadzone w ramach projektu „Akademia Starszaka – cykl działań animujących czytelnictwo dla osób 60+” dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyjątkowe i ciekawe zajęcia zaoferowała swoim czytelnikom biblioteka. Grupa aktywnych osób całe wakacje uczestniczy w różnorodnych i innowacyjnych warsztatach opartych na aktywnym i twórczym działaniu. Zajęcia z rękodzieła „Wszystko w naszych rękach”, „ABC zdrowia”, „Trening umysłu” czy spotkania z cyklu „Ciekawi ludzie” dają możliwość aktywizacji twórczej uczestnikom, a także wzmacniają funkcję biblioteki jako ośrodka wspierającego kulturalnie i edukacyjnie społeczność lokalną.

Zajęcia z rękodzieła to ciekawe inicjatywy: aniołki ze sznurka, breloczki z kolorowych koralików, haftowane zakładki do książek, akwarele, kolorowe mandale, bombki z materiału, obrazy z papieru ryżowego oraz wiele innych. „ABC zdrowia” to zajęcia, na których seniorzy poznali tajniki specjalnych diet i żywienia dla sprawnego funkcjonowania ciała i umysłu, dbania o cerę i skórę oraz wykonywali ćwiczenia usprawniające mięśnie i stawy. „Trening umysłu” pozwolił seniorom otworzyć głowy na zagadki, łamigłówki i gry umysłowe, które w naturalny sposób sprawiają, że głowa wciąż pracuje na wysokich obrotach. Spotkania z cyklu „Ciekawi ludzie” to niezwykle inspirujące spotkania z ludźmi, którym całe życie „chce się chcieć”, czyli o hobby, pasjach i energii życiowej, która pozwala być w pełni sprawnym w dojrzałym wieku.

Nasze „Starszaki” zachęcone uczestnictwem a Akademii już pytają o zajęcia w przyszłym roku.

67_Starszak1.jpg

67_Starszak2.jpg

67_Starszak3.jpg

67_Starszak4.jpg