Dodano: 2021-12-03 13:02:13 Kategoria: Aktualności

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacanowie zakończyły się działania w ramach projektu "Witaj Smyku - Mały Czytelniku!"

Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Od czerwca popołudniami i w soboty trwały zajęcia dla dzieci w wieku 0-7.
- Gordonki – cykl zajęć umuzykalniających metodą E.Gordona dla dwóch grup wiekowych 0-2 i 3-6
- Multisensoryczny Maluch – zajęcia wspierające rozwój niemowląt i dzieci poprzez stymulację zmysłów, grupa dzieci 0-3
- Kodowanie w bibliotece – zajęcia z kodowania z wykorzystaniem robotów Ozobotów dla dzieci w wieku 0-7
- Mały majsterkowicz – cykl zajęć dla dzieci 0-7, podczas których uczyli się jak pracować z narzędziami, samodzielnie tworzyły tablice manipulacyjne i zabawki drewniane.
Projekt zakończył się ogromnym sukcesem! Duża grupa dzieci wraz z rodzicami znalazła w bibliotece to, czego potrzeba małym dzieciom do prawidłowego, a tym samym świetnie się bawiąc i spędzając czas w grupach rówieśniczych. Po raz kolejny dzięki środkom pozyskanym z MKiDN biblioteka wzmocniła swą kulturotwórczą rolę i stała się przestrzenią użytkową otwartą dla szerokiego grona odbiorców. Okazuje się, że biblioteka oprócz swej funkcji udostępniania zbiorów pełni też funkcję ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną.
- Niezmiernie się cieszymy, że mimo trudnych czasów, które mamy - po raz kolejny liczne grono dzieci w wieku 0-7 skorzystało z naszej oferty około-czytelniczej. To ważne, aby od najmłodszych lat oswajać dzieci z przestrzenią biblioteki i obcowania z książką. – podsumowuje pani Anna Szcześniak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie.

51_GBP01.jpg

51_GBP02.jpg