Dodano: 2016-11-18 12:09:58 Kategoria: Aktualności

Nowe komputery dla Gminnej Biblioteki w Pacanowie

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka w Pacanowie pozyskała środki na zakup nowych zestawów komputerowych z programu Instytutu Książki „Kraszewski.Komputery dla bibliotek 2016”.

Dzięki otrzymanym funduszom zostaną zakupione cztery komputery stacjonarne dla użytkowników biblioteki, laptop przeznaczony do katalogowania zbiorów bibliotecznych i urządzenie wielofunkcyjne.
Nowe komputery pomogą w stworzeniu komputerowego księgozbioru, a w styczniu 2017 roku rozpocznie się komputerowe wypożyczanie zbiorów. Równocześnie zostanie uruchomiony katalog on-line, dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł przez internet sprawdzić dostępność książek i zarezerwować wybrane pozycje.

W związku z komputeryzacją biblioteki i komputerowym księgozbiorem prosimy wszystkich użytkowników biblioteki o wizytę w bibliotece do końca tego roku z dowodem osobistym w celu wprowadzenia do systemu komputerowego.

69_Gbp1.jpg

69_Gbp2.jpg